Wersja kontrastowa:
Alt + Z
Treść strony:
Alt + X
Nawigacja strony:
Alt + C
Mapa Witryny:
Alt + V
Resocjalizacja z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych
Moduł specjalnościowy resocjalizacja z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych przygotowuje studenta do pracy w różnych formacjach mundurowych. Umożliwia ona uzyskanie gruntownej znajomości przepisów prawnych dotyczących organizacji, działania i struktury służb.
Absolwent studiów I stopnia kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacja z przygotowaniem do pracy w służbach mundurowych posiada wiedzę o występujących w społeczeństwie patologiach społecznych, a w szczególności o systemach, metodach i formach pracy profilaktycznej, terapeutycznej oraz resocjalizacyjno-penitencjarnej, ponadto posiada wiedzę na temat uzależnień i współuzależnień. Posiada także umiejętności w stosowania różnych form wsparcia profilaktycznego i resocjalizacyjnego, i udzielania pomocy osobom uzależnionym i współuzależnionym od środków toksycznych oraz zachowań. Posiada przygotowanie teoretyczne i metodyczne w zakresie przeciwdziałania przemocy i podejmowania działań interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych, zna etiologię i fenomenologię (przyczyny i skutki) zaburzeń zachowania i możliwości im przeciwdziałania, stosuje odpowiednie metody i formy pracy w ośrodkach wychowawczych, poprawczych, zakładach karnych oraz służbach mundurowych.
Nabyte umiejętności:
- przeciwdziałanie przemocy,
- podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacjach kryzysowych,
- rozpoznawanie przyczyn i skutków zaburzeń zachowania i możliwości im przeciwdziałania, wykorzystywaniu odpowiednich metod i form pracy w ośrodkach wychowawczych, poprawczych, zakładach karnych oraz służbach mundurowych.
Zatrudnienie:
Absolwent uzyskuje przygotowanie specjalistyczne umożliwiające podjęcie przez niego pracy w instytucjach, wychowawczych, poprawczych, resocjalizacyjnych z mundurowymi włącznie oraz instytucjach zajmujących się terapią uzależnień, a także działalnością profilaktyczną takich jak: straż miejska, ośrodki uzależnień, streetworking, domy kultury, instytucje samorządowe. Może pracować jako wychowawca w placówkach opiekuńczowychowawczych, w placówkach pozaszkolnych, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich, zakładach poprawczych.