tik-tok instagram youtube radio
wcag
Menu Dostępności (CTRL+U)

Wersja kontrastowa:

Alt + Z

Treść strony:

Alt + X

Nawigacja strony:

Alt + C

Mapa Witryny:

Alt + V

Moduły Specjalnościowe Big Data

Moduły Specjalnościowe Big Data

Nazwa kierunku studiów: Big Data w analityce ekonomicznej i społecznej

Stopień studiów: studia I stopnia, licencjat

Forma studiów: stacjonarne

Specjalności:

  1. Analityka Big Data – programowanie i projektowanie badań
  2. Interpretacja i analiza danych społecznych i ekonomicznych
 
  1. MODUŁ SPECJALNOŚCIOWY: analityka big data – programowanie i projektowanie badań

Moduł specjalnościowy analityka big data – programowanie i projektowanie badań składa się z 9 przedmiotów obowiązkowych i obejmuje 375 godzin dydaktycznych oraz 960 godzin praktyk, za które student może uzyskać razem 63 punkty ECTS. Studenci dzięki poszerzającym ich wiedzę kursom, nabędą dodatkowe kompetencje w zakresie:

  1. Programowania R
  2. Technologie Big Data
  3. Technologie kwerendy danych
  4. Statystyka i modelowanie – badania ilościowe i ich interpretacja
  5. Język obcy specjalistyczny angielski/niemiecki
  6. Cyberbezpieczeństwo
  7. Projekt analityczny
  8. Komunikacja marketingowa / Kapitały w organizacji
Celem nauki w ramach modułu specjalnościowego big data – programowanie i projektowanie badań jest wykształcenie absolwenta posiadającego rozszerzone kompetencje i umiejętności wykorzystania w praktyce wiedzy teoretycznej z zakresu analizy danych i big data, w tym przede wszystkim projektowania, programowania i wykorzystania zaawansowanych narzędzi programistycznych i statystycznych dla identyfikacji źródeł, pozyskania i obróbki danych.

  1. MODUŁ SPECJALNOŚCIOWY: interpretacja i analiza danych społecznych i ekonomicznych

Moduł specjalnościowy interpretacja i analiza danych społecznych i ekonomicznych składa się z 8 przedmiotów obowiązkowych i obejmuje 375 godzin dydaktycznych oraz 960 godzin praktyk, za które student może uzyskać razem 63 punkty ECTS. Studenci dzięki poszerzającym ich wiedzę kursom, nabędą dodatkowe kompetencje w zakresie:

  1. Programowania R
  2. Język obcy specjalistyczny angielski/niemiecki
  3. Analiza i prezentacja danych biznesowych
  4. Interpretacja danych społecznych i ekonomicznych
  5. Grafika komputerowa
  6. Zachowanie organizacyjne
  7. Projekt analityczny
Celem nauki w ramach modułu specjalnościowego Interpretacja i analiza danych społecznych i ekonomicznych jest dostarczenie studentom wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie zaawansowanych umiejętności interpretacji i analizy danych z otoczenia społeczno-ekonomicznego, w tym przede wszystkim w zakresie przydatności wyników analiz z punktu widzenia celów badawczych organizacji-klienta i jego i celów biznesowych.
 

Big Data, wg danych MEiN, jest w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków wybieranych w roku 2023/2024!

Pracujemy w niezwykłej epoce technologicznego przełomu. Trwa wyścig gigantów zdobywających dane. Uczeni kierują swoją uwagę w stronę wydajnych algorytmów analizujących olbrzymie zasoby danych. Użytkownicy nowych technologii, pełni obaw, oswajają ich możliwości. Fascynujący czas. I tu realizujecie swoje pasje. Zapraszamy w przyszłość!

 

Czym jest Big Data w analityce ekonomicznej i społecznej?

Studia w obszarze Big Data w analityce ekonomicznej i społecznej otwierają drzwi do świata, gdzie nowoczesne technologie łączą się z analizą ogromnych zbiorów danych. Za fasadą tej fascynującej dziedziny kryją się skomplikowane algorytmy uczenia maszynowego, sieci neuronowe, rozpoznawanie obrazu, rozpoznawanie mowy, przetwarzanie języka naturalnego, systemy eksperckie i metody statystyczne. Studenci zdobywają umiejętności programowania, analizy danych, zarządzania projektami badawczymi oraz wizualizacji wyników badań.

 

Czego się nauczysz?

Nauczysz się wykorzystywać sztuczną inteligencję w badaniach biznesowych, analizować dane za pomocą technik Big Data, projektować badania społeczno-ekonomiczne i analizować dane behawioralne. Studia obejmą również skuteczne zarządzanie zespołami, korzystanie z otaczających danych, projektowanie, tworzenie i zarządzanie bazami danych, a także analizowanie, prognozowanie i projektowanie procesów gospodarczych i społecznych dla biznesu i administracji.
 

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po studiach?

Absolwenci obu specjalności będą przygotowani do pracy w różnych sektorach gospodarki i instytucjach badawczych. Otwierają się przed nimi drzwi do roli analityków danych, ekspertów ds. sztucznej inteligencji, badaczy rynkowych, specjalistów ds. zarządzania danymi oraz konsultantów ds. innowacji. Mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach, agencjach badawczych, instytucjach rządowych, firmach konsultingowych oraz sektorze edukacyjnym, przyczyniając się do rozwoju nowoczesnej gospodarki opartej na inteligentnej analizie danych.